Şiir Antoloji.comKitapŞiirEtkinlikler Şarkı SözleriŞarkılar Antoloji.comResimForumNedir?Antoloji.comÜyelerAntoloji.comGruplarAntoloji.com Mesajlarım

Yeni Tartışma Aç
 Forum Ana Sayfa
  - Yaşam
  - Güncel
  - Bilim
  - Edebiyat
  - Şiir
  - Kültür Sanat
  - Müzik
 Tüm Tartışmalar
 Serbest Kürsü
 Konferans Salonu
 Mavi Salon
 Nedir Bölümü
 Forum Yazılarım
 Sevginizi İlan Edin
 Anketler
 Kimler Online?
 Forum Kuralları

Forum bölümü ile ilgili düşüncelerinizi lütfen bize yazınız

Antoloji Dünyasından Haberler

Eğitimde tek tip kıyafet gerekli midir?

Başlatan: Çala Kâlem (20 Nisan 2010 Salı)

Konuyla ilgili görüşünüz / mesajınız:
Yaptığınız yorumlar 30 saniye sonra sitede görüntülenecektir.

« Önceki 1 2 3 4 Sonraki »

• 0 person liked.
    0 person did not like.
    Selami Küçük 1 (20.08.2010 23:26) Cevap yaz | Bu mesajı sil

tek tip kıyafet, ekonomik koşulların farklılığı nedeniyle gerekli diye düşünüyorum. Ancak belki biraz yumuşama getirilebilir. Örneğin; kravat zorunluluğu kalkabilir, renk konusunda daha esnek davranılabilir.Bir eğitimci olarak,öğrencinin gömleğinin siyah ya da gri olmasının çok da önemli olmaması gerektiği kanaatindeyim.

• Selami Küçük 1 (20.08.2010 23:26) Cevap yaz | Bu mesajı sil

tek tip kıyafet, ekonomik koşulların farklılığı nedeniyle gerekli diye düşünüyorum. Ancak belki biraz yumuşama getirilebilir. Örneğin; kravat zorunluluğu kalkabilir, renk konusunda daha esnek davranılabilir.Bir eğitimci olarak,öğrencinin gömleğinin siyah ya da gri olmasının çok da önemli olmaması gerektiği kanaatindeyim.

• Sibelgül Polat (20.08.2010 12:05) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

kesinlikle tek tip kıyafet olmalı.. zaten her yerde bir takım sınıfsal farklılıklar var. bu farklılıkların okulda da olmasına lüzum yok bence....

• Melek Gündüz 1 (19.08.2010 23:30) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Bence gerekli.

• Düş Ünce (17.08.2010 21:14) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

bence illaki gereklidir.eğer fakirliğin önüne geçemiyorsak, hayat standartlarını yükseltemiyorsak, zengin ile fakir arasındaki uçurumu gün be gün düşüremiyorsak,onlara kıyafet utancını yaşatmaya hakkımız yok demektir.bir yanda her gün farklı kaliteli kıyafet giyenler, diğer tarafta imkansızlıktan sürekli aynı kıyafetleri giyenler.durup biraz düşünmek lazım.

• Ömer Doganer (10.08.2010 16:46) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

bizim ülkemizin yasam standartlarini göz önünde bulundurursak kesinlikle gereklidir..

• Şayler Gafici (10.08.2010 14:49) Cevap yaz | Bu mesajı sil

eğitimin tek eksiği tek tip kıyafetti zaten.
    alan var alamayan var çoluk çocuk birbirinemi özensin şimdi.
    ne saçmalık ya

• Perihan Pehlivan (10.08.2010 14:18) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

EĞİTİMDE BİR ŞEY YAPMADI DEMESİNLER FİKRİYATININ OYALAMA ÜRÜNÜ, ZATEN ÇOĞU OKULDA KIYAFET SERBESTLİĞ VAR. DEVLET OKULUNA GİDİNDE, BELİRLİ FORMAYI BİLE ZAR, ZOR, ALAN YADA HİÇ ALAMIYAN AİLE ÇOCUKLARI.

• keresteci (08.08.2010 23:49) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Özgürlük olgusu eğitimini almış özümlemiş insanların birinci dereceden yalın hakkıdır.Sorun paylaşmaksa keçinin oyunla ineğin oyunu ayırmak gerekir.

• Eslem Nur (07.08.2010 23:17) Cevap yaz | Bu mesajı sil

Bana,formalar hep üçüncü dünya ülkelerini çağrıştırıyor.Öğrenciler tamamen serbest, istediği ve rahat edeceği,sevdiği giysileri giyinmelidir.Zengin-fakir ayırımı olur derseniz,çocuk zaten kantinde birbirinin ne olduğunu şipşak öğreniveriyor.Velinin kıyafetinden de belli mal varlıkları...Eee geriye ne kalıyor?

• karabayirgercegi (07.08.2010 12:15) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

bir eğitimci ve hukukçu olarak tek tip kıyafetin ülkenin tümünde uygulanmasına karşıyım.her okul ya da eğitim birimi herkesin katılımı ile kendisine ait forma seçmeli.sonuçta forma bir aidiyet ve dayanışma duygusu oluşturuyor.ancak serbest kıyafet uygulamak isteyen kurumlara da saygı gösterilmeli.

• Bir Tek Yaşanarak Öğrenilirmiş Hayat (06.08.2010 17:18) Cevap yaz | Bu mesajı sil

kesinlikle gerekli oldugunu düşünenlerdenim.

• kapadokyalı (04.08.2010 22:34) Cevap yaz | Yazılmış 1 cevabı oku  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Bence gereklidir.Eğer kıyafet serbestliği gelse öğrenciler arasındaki sosyo ekonomik farklılıklar bariz şekilde sırtarır ve fakir çocukların gururu rencide olur.

Huseyin Bozkurt 1 (10.08.2010 05:01) Cevap yaz | Bu mesajı sil
    fark belirlenecek ki kapatilmasi icin mücadele verilsin yoksa oda benim gibidir diye uyurlar

• Tirşe Kileç (04.08.2010 19:42) Cevap yaz | Bu mesajı sil

benim öğrencilerimin ikinci bir tip kıyafetleri yok.bir kot ve bir kazak ya da bir etek bir badi.ikinciyi alamayacak bilindik bir tip parasızlıkları var...
    onlara sorsam şimdi deli gibi isterler hem de oleeey leyerek.ama yarın ne giyceksiniz dite sorsam seçeneklerinden ellerinde var sadece bir iki..

• Hazan Ilgaz (03.08.2010 16:21) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

eğitimde tek tip kıyafet imkansızdır. çünkü eğitim hayat boyu sürer. fakat dört duvara, kendini bilmeyen ama herşeyi bildiğini sanan bir öğretmene, yaşamla alakası olmayan bir müfredata nefer arıyorsanız illaki tek tip giydirmelisiniz hatta bu tek renk olmalı. allaha şükür eğitim öğretim anlayışımız değiştide yukarıda çizdiğim tablonun tümünden kurtulduk, yalnızca forma saçmalığından değil.

gelişmiş ülkeler okulsuz toplum yaratmaya çalışırken biz hala çocuklarımızı nasıl etsekde kalıba döksek üşüncesinin peşindeyiz.

hadi arkadaşlar bekleme yapmayalım ilerleyelim biraz :)))

• halgrafs (30.07.2010 14:39) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

tabi ki gerekli. eğitim esnasında eşit birer öğrenci olduğumuza konsantre olmamız kolay olur. dikkatimiz dağılmaz, ne giyeceğimizi düşünürken okula geç kalmayız :) bunları okurken farkedemedik... dahası da var siz düşünün...

• Cengiz Karahan (30.07.2010 14:18) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

hatta tek tip düşüncede şart..
    farklı düşünce tehlikelidir...
    insanları uykudan uyandırır...Allah muhafaza:P
    yönetenler neler çekiyo uyutacaz diye :)

• akca36 (28.07.2010 20:19) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

gereklidir,az biraz esneklik olabilir

• bana gözlerini getir (28.07.2010 00:47) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

21.y.yıl ve hala şekille suretle uğraşmaktan içeriğe bir türlü giremedik...Bırakın çocuklar nasıl kendilerini özgür ve rahat hissediyorlarsa öyle giyinsinler.Artık maaşımızın yarısını verip dönem başında takım elbise almıyoruz.Giysi fiatları her gün düşüyor Yazlık kışlık kampanyalar eksik olmuyor. Biz çocuklarımızı çağı okuyan yeni fikirler üreten sorgulayan YENİ PROJELER ÜRETEN nesiller olarak yetiştirme telaşında olmalıyız.Her türlü kıyafaet serbest olmasın ama çocukarın hiç değilse seçenekleri bari olsun.Son zamanlarda bazı özel okullar yaz kıyafeti uygulamsına geçildiğinde cıvıl cıvıl rengarenk öğrencilerle doluyor. Bahçenizde tek tip çiçek olsun ister misiniz?
    Bu medeni dünyada bu tür tartışmları çok anlamsız ve yersiz bulduğumu ifade etmek isterim.
    Biz çocuklarımızı hangi bilgilerle donatırsak onları ülkemiz için ve insanlık faydalı hale getirebiliriz veya nasıl bir öğretim tekniği uygularsak öğrencilerimizin başarısını artırabiliriz?
    Bunları tartışmak daha isabetli olmaz mı?

• Güliz Kaya Kırkpunar (25.07.2010 22:20) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Yapılan pek çok istatistik ve anket bir sonuç vermedi. Her zamanki gibi vatandaşın ne diyeceği kimin umrunda. Önlük ve forma dikiminden pek çok aile ekmek yiyordu ve bunları satan esnafta. Aileler bütçelerini sarsmayacak cins okul kıyafetini bol seçenekli olarak bulabiliyordu. Kimin hangi okula gittiği daha ötesi öğrenci olduğu belli oluyordu.
    Korkum öğrenci olmayan şahıslarında okullara sızması ve öğrencilerin sivil kıyafetlerle kafe ve eğlence mekanlarında daha rahat takılması.
    Gerçi deneme tahtası olmuş, yap boza dönmüş eğitim sisteminde kıyafetin bir önemi yok ama konuşuyoruz işte.

• 1918191818 (23.07.2010 22:26) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Olaya başka bir açıdan bakmak istiyorum.Aslında boşuna tartışıyoruz.Zaten eğitimde eşitlik diye bir şey kalmamış.Belki de Hep böyleydi.Seçme sınıfı olmayan okul mu kaldı.Örneğin A,B,C,VE D Sınıfları oluşturulurken öğrenci ayırımı,aile ayırımı zaten yapılmıyor mu? Eşitlik düşünen yok hayatın hiçbir alanında....Bu nedenle hangisi olursa çok fazla fark etmeyecek.Toplum olarak nerdeysek ordayız.Nerde olduğumuza bakalım.Sayg.

• Helin Demir 1 (23.07.2010 10:18) Cevap yaz | Bu mesajı sil

Herkesin aynı şartlarda yaşadığı bir üklede yaşasaydık tek tip kıyafet kabul edilir bişi olmazdı; ama malesef her çocuk aynı kıyafeti giyemiyor ve bu çocuklarda olumsuz etki yapıyo.bu durumda en iyi yol tek tip kıyafet oluyo.

• Ahmet Tığlı (22.07.2010 17:21) Cevap yaz | Bu mesajı sil

Evet tek tipten yanayım.Çünkü değişik kıyafetler kişilerin zenginlik durumuna göre değişecektir.Bu da fakir üzerinde bir aşağılık duygusu ve ezginlik yaratır.Eğitimin böyle bir amacı olamaz.

Ahmet TIĞLI

• Ali Çakmak 1 (22.07.2010 01:33) Cevap yaz | Bu mesajı sil

Bence tek tip gerekli. Benim maddi durumum çok iyiydi. Ama serbest olduğunu düşündüğümde kendimi fakir çocukların yerine koyduğumda benimde heralde psikolojim bozulurdu.

• Berfin Umut 2 (21.07.2010 18:02) Cevap yaz | Yazılmış 2 cevabı oku  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

her sabah çocuk uykudan zorla gözünü açmışken zorla çalışkanım, doğruyum dedirtip kimliğini belirlemeye çalışmak gibi tek tip kıyafette tek tip insan yetiştirmeye çalışmanın sancısından başka bir şey değildir...sonuçta o çocuklar büyüyecek ve yine bilecekler ekonomik durumun ne kadar can yaktığını....

Endlêss See (23.07.2010 23:29) Cevap yaz | Bu mesajı sil
    basketbol potası olmayan okul yok, yoksa herkesi basketbolcumu yetiştirmeyi amaçlıyoruz, insanların istediklerini giymeleri mi tek tip yetişmemesini sağlayacak yani, istersen okula donla git eğitim mü ... devam ediyor

´¯` Lavinya ´¯` (21.07.2010 22:10) Cevap yaz | Bu mesajı sil
    Bizim en iyi yaptığımız şeylerden biri bu. Baskıyla, zorla bir şeyleri kabullendirmek ve beyin yıkamak.

• Eldorado Yolcusu 2 (20.07.2010 13:36) Cevap yaz | Bu mesajı sil

bence eğitimde tek tipten daha önemli bir sorun var;
    devlet,eğitimide üstü kapalı özelleştirdi mi?
    bugün binleri aşan dershane ve bunların şubelerinde para karşılığı eğitim veriliyor..
    eşitlik zaten burda bozuluyor...parası olan vatandaş,olmayan vatandaş..kendi okullarına hiçbir imkan ve olanak sağlamadan,dershane açmak isteyen bir kuruma her türlü olanağı sağlıyor...
    bende şunu öneriyorum,ya dershaneleri kapatsınlar,yada devlet okullarını...ikisinden biri fazla yada eksik ama asla eşit değil...

• Hülya Ak (17.07.2010 07:04) Cevap yaz | Yazılmış 1 cevabı oku  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

tek tip kıyafet komünist rejimlerin özelliğidir.
    öğrencilere kıyafetten önce kişilik ve kimlik kazandırmalı..

Eldorado Yolcusu 2 (20.07.2010 13:14) Cevap yaz | Bu mesajı sil
    garipsenecek bir yorum...tek tip kıyafet türkiyede yıllardır uygulanıyor ama bu ülkenin yönetim şekli komünizim değildir...yanlış tesbit...her zamanki gibi... kimlik ve kişilik kazandırmak için önce ... devam ediyor

• Gökkuşağının Ağrılı Rengi (08.07.2010 18:34) Cevap yaz | Yazılmış 1 cevabı oku  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

kesinlikle tek tip olmalı..
    ekonomik durum..
    hele ki aynı önlüğü giymek zorunda olan kardeşlerin bile olduğu bu durumda..
    tek tip kıyafet olmamalı..

Gökkuşağının Ağrılı Rengi (16.07.2010 22:05) Cevap yaz | Bu mesajı sil
    Yanlışım affola.. 'tek tip kıyafet olmamalı..' değil! tek tip kıyafet olmalı..

• Werty Werty (06.07.2010 18:04) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

bencede tek tip daha iyi olabilir. Nedeni maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarında psikolojik tranvalara neden olabilir..

• Nebile Şenyurt (04.07.2010 01:41) Cevap yaz | Bu mesajı sil

Hayır.

• varicella (02.07.2010 17:12) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Bence tek tip daha uygun olur. Yada bir kaç çeşit olabilir. Etek pantolon, gömlek, t-short vs. gibi. Çünkü farklı giyinmek isteyipte giyinemeyen insanlar var aramızda, maddi gücü sınırlı olanlar var. Ergenlik çağındaki çocuklar bunu sorun yapabilirler.

• ´¯` Lavinya ´¯` (01.07.2010 20:45) Cevap yaz | Yazılmış 3 cevabı oku  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Tek tip kıyafet, tek tip insan yetiştirilmesini amaçlar. Birçoğunuz sandığı gibi zenginle fakiri dengelemek değildir asıl amaç. Bu, arkasına saklanılmış destekli bir bahaneden başka bir şey değildir.

Eğer öyle olsa bile, bu zaten tehlikeli bir durumdur. Çocuk, gerçeklerle ne kadar erken yaşta yüzleşirse o kadar iyidir. Büyüdüğünde, her şeyi anlamaya başladığında, hayal kırıklığı yaşamak yerine, neyin ne olduğu en başta çocuğa gösterilmelidir.

Hem çocuk dışarıda, okul kıyafeti üzerinde olmadığı zamanlarda da bazı şeylerin farkına varır zaten. Kimden neyi gizlemeye, neyin üstünü örtmeye çalışıyorsunuz?

Personas Non Gratas (20.07.2010 00:34) Cevap yaz | Bu mesajı sil
    çocuk gerçeklerle ne kadar erken yüzleşse o kadar iyidir? ? ? ? burada kişiliği oluşmamış çocuklardan bahsetmiyor muyuz. yani o minicik yavrular her şeyi metanetle karşılama, her şeyi mantıkla tartma ... devam ediyor

Endlêss See (01.07.2010 23:08) Cevap yaz | Bu mesajı sil
    'aa fakirmişiz lan biz' yahu zaten yok bunu okula donla gidince mi anlayacak, yada büyüdüğünde hayal kırıklığına uğrayıp 'babaa niye söylemedin zengin olduğumuzu niyee' diye feryat mı edicek :) asker ... devam ediyor

Kar Tanesi 3 (01.07.2010 22:07) Cevap yaz | Bu mesajı sil
    lavinya as a katılmıyorum.. sanırım kendileri çocukların zaten herşeyin farkında olduğunu bilmyorlar ve kendileri dünyada bir çocuğun giyebilecek bir önlüğüm var en azından diye mutlu olduğuna pek şah ... devam ediyor

• Kar Tanesi 3 (01.07.2010 19:01) Cevap yaz | Yazılmış 1 cevabı oku | Bu mesajı sil

tek tip insanlar istediklerini giyebildikleri sürece evet. (zenginler)

Ceryan Albatros (06.07.2010 14:12) Cevap yaz | Yazılmış 1 cevabı oku | Bu mesajı sil
    zenginler derken

• sun_ shine (30.06.2010 14:42) Cevap yaz | Bu mesajı sil

Eğitimde tek tip kıyafet olması çok iyi bir şey.Okula giden çocuk arkadaşının elbisesini görecek ondan isteyecek ailenin maddi gücü yeterli değilse alamayacak.Aile çocuğuna o elbiseden alamadığı için çocuk ise o elbiseyi giyemediği için üzülecek.Sonuç olarak maddi durumu iyi olan var olmayan var.Tek tip kıyafetle ise bu ve benzeri problemler önlenmiş olur.Bu ülkede zar zor okula giden öğrenciler var.Tek tip kıyafetle zenginde fakirde aynı elbiseyi giyer.Ayrıca serbest kıyafet öğrencileri daha bir sorumsuz yapar.Sonuçta okullarda bilgi verdiği kadar eğitimde vermekte.

• Biraz Efkar (30.06.2010 13:46) Cevap yaz | Yazılmış 1 cevabı oku | Bu mesajı sil

bi kılık kıyafet serbestliği vardı karıştırılmadık o nu da karıştırdılar...okulunun kılık kıyafetini beğenmeyen varsa okula gitmesin...veliler de okutmasın çocuklarını kardeşim...fakir çocuklar ne giyecek...hiç düşündünüz mü acaba...okul kıyafetinin ardına saklanan temiz kalpli çok da çalışkan nice öğrencilerimiz vardır...saklamıyorum biri de bendim...hepimiz eşit değiliz mağalesef...zengin insanlarımız tavuk yeyipte ala yarım kalanını çöpe atarken biz kuru ekmekle kanımızı doyurup halimize şükrediyoruz...umarım devletimiz böyle bi adaletsizliğe göz yummaz...fakir çocuklarımızı düşünür...zaten terörden yoksulluktan ezilen halkımız...bırakın çocuklar bari etkilenmesin...onlar kendi dünyalarında bölücü ayrımcı olmasın...yetiştirmekte olduğum nesil kardeş olmayı kardeşçe yaşamayı bilsin....

´¯` Lavinya ´¯` (01.07.2010 20:30) Cevap yaz | Bu mesajı sil
    'Ya sev ya terk et' diyorsun yani. Bu kadar basit...

• İlhan İslam Karagözoğlu (30.06.2010 13:27) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

bence tek bir kıyafet gerekli değildir. belli bir kıyafet cizgisinden çıkmadan öğrenciler istediklerini giymelidirler.

• Umut Kadir Payar (23.06.2010 18:21) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

bazı kurallar önemli ama tek tip de değil :))

• Çavdarlı (23.06.2010 18:19) Cevap yaz | Bu mesajı sil

dış görünüşün bir önemi olmadığını düşünerek zorunlu bir tek tip giyimin gereksizliğini bir eğitimci olarak sonuna kadar savunuyorum.
    hele kravat bence çok gereksiz bir aksesuar
    kaldı ki zengin fakir arasındaki uçurum bir şekilde bu günde,kendini gösteriyor.

• Burak Aykut (22.06.2010 16:13) Cevap yaz | Bu mesajı sil

eğitimde tek tip kıyafet kalkarsa öğrenciler arasında anlamsız gruplaşma olur zengin-fakir olayları ortaya çıkar.Yoksul öğrencilerin güzel giyme konusunda ailelerine baskıları artabilir.Kimisi hergün başka bi elbiseyle göz doldururken durumu iyi olmayanlar bu durumdan rahatsız olurlar en iyisi bu sistemdir ayrıca serbest kıyafette siyasi kimliklerde ön plana çıkıp herhangi bir kavga ortamı oluşturabilir bugünkü sistem her zaman en mantıklısıdır.....

• Mavi Işık 1 (21.06.2010 09:53) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

bence gerekli.. üniforma, insanların sosyal ekonomik ve kültürel durumlarının üstüne çıkıp herkesi aynı kefeye koyar.. diğer türlü biri lives kotla gelirken sıra arkadaşı belki yamalı pantolonla gelecek, hem öğrenci hemde öğretici için zor bir durum..

• Azad Mirzabeyoğlu (21.06.2010 04:29) Cevap yaz | Bu mesajı sil

Şu an ki sistem gayet yerinde..

• dreky53 (20.06.2010 23:31) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

her ne kadar bazı hocalar bunu ortadan kaldırıyor olsa da öğrencilerin bir nevi sınıf ortamında eşitliğinin kanıtıdır tek tip öğrenci kıyafeti.

• Özlem Ülkü Karataş (20.06.2010 10:58) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

kesinlikle gereklidir değişmesi maddi durum farklılıklarını ortaya çıkarır ve çocuklar bu yüzden gruplara ayrılır ve birileri kesinlikle üzülür

• Kalbimdeki Cinayet (19.06.2010 21:47) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

evet gereklidir kesinlikle bende bundan gayet memnunum değişmesi taraftarı asla değilim

• Vacide Eskişehir (19.06.2010 16:28) Cevap yaz | Yazılmış 1 cevabı oku | Bu mesajı sil

Bence günümüzde uygulanan sistem gayet uygun.lköğretim ve ortaöğretimlerde tek tip kıyafetin giyilmesi öğrencilere hem disiplini hem de eşitliği öğretmede yardımcı olur.Zaten üniversite öğrencileri bunları öğrenmiş olacağından orda serbest kıyafet giyilmesi olağan.

Melih Bedir (21.06.2010 21:49) Cevap yaz | Bu mesajı sil
    liseden mezun oldunuz... aradan 2 ay geçti üniversiteye girdiniz ve... o da ne eşitlik disiplin.. herşeyi öğrendiniz size sihirli değnek deydi zira... biraz düşünelim ya yazdıklarımızı..

• İmelda Cisil (19.06.2010 00:15) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

evet gereklidir cunku. kiyafet serbest kalirsa sinif farklari yuzunden bir cok ogrenci dislanabilir, ozentiler artar..bunlarda hos sonuclar dogurmaz.dolayisiyle tek tip kiyafet kesinlikle gereklidir ve disipline edilmelidir

• Fatma Zümer (18.06.2010 23:05) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

önemli olan öğrecinin beynidir ancak tek tip olacaksa da daha zevkli modeller seçilsin...

• Ebru Yıldız 3 (18.06.2010 17:31) Cevap yaz | Bu mesajı sil

biz öğrenciler belki ben bile sivil giyinmenin sınırını aşabiliriz...sivil giyincek durumu iyi olmayan insanlar açısından kötü bir durum ve arkadaşları açısından sorun yaşayabilir.her ne olursa olsun kesinlikle ve kesinlikle eğitim öğretime forma ile dewam edilmesi gerekmektedir...

• Derya Demir 4 (16.06.2010 15:22) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

aslında olgun bir toplum olsak gerekmıyecek..ama biz sonradan görme marka tutkunu olduğumuz ıçın.. (kıyafetler tek tıp olmasa.) .inanin dershanelere verdığımız paranın cok daha fazlasını kıyafet ıçın harcaRdık...bizde hep görsellık..beyne..bilgiye bakan yok.....aman aman..herkes önlüğünü gıysın...kerdı kartlartmız rahat etsın...

• Rumuzsuz Bebe (15.06.2010 00:52) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

hayır gerekmez... eğitim kıyafetlerine göre seçilemezz

« Önceki 1 2 3 4 Sonraki »

- tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Eğitimde tek tip kıyafet gerekli midir?

Antoloji.com
28.03.2015 20:45:58  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]