Şiir Antoloji.comKitapŞiirEtkinlikler Şarkı SözleriŞarkılar Antoloji.comResimForumNedir?Antoloji.comÜyelerAntoloji.comGruplarAntoloji.com Mesajlarım

Forum Ana Sayfa
  - Yaşam
  - Güncel
  - Bilim
  - Edebiyat
  - Şiir
  - Kültür Sanat
  - Müzik
 Tüm Tartışmalar
 Serbest Kürsü
 Konferans Salonu
 Mavi Salon
 Nedir Bölümü
 Forum Yazılarım
 Sevginizi İlan Edin
 Yeni Tartışma Aç
 Anketler
 Kimler Online?
 Forum Kuralları

Forum bölümü ile ilgili düşüncelerinizi lütfen bize yazınız

Antoloji Dünyasından Haberler

Erdemli Sözler, Ders Alınacak Hikayeler, Öğütler...

Başlatan: Elin Herifi (22 Ağustos 2007 Çarşamba)

« Önceki 1 2 3 4 10 20 27 28 29 30 31 32 33 40 50 60 70 80 92 93 94 95 Sonraki »

• 0 person liked.
    0 person did not like.
    Muhsin Bey (19.01.2012 19:30) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Hak bir gönül verdi bana hâ demeden hayrân olur,
    Bir dem gelir şâdî olur bir dem gelir giryân olur... Yûnus Emre

• Muhsin Bey (19.01.2012 17:53) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

‎ Düşünceli insanlar, dünyadan götürecekleri her şeyi yanlarına alırlarken; alçak adamlar, mallarını hasretle arkalarında bırakırlar... Sad-i Şirazi

• Muhsin Bey (19.01.2012 17:46) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Affedince yorulur insan, yalnız kaldığında bir de; ama insanı en çok yoran şey hayal kurmaktır, olmayacağını bildiği halde... Cengiz Aytmatov

• Adem Demir 3 (19.01.2012 13:39) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım.

Necip Fazıl Kısakürek

• Adem Demir 3 (19.01.2012 13:38) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

İmanın ticaretini yapanda, iman arama!

Necip Fazıl Kısakürek

• Muhsin Bey (19.01.2012 08:51) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

'Seni seviyorum' cümlesi bile anonim olmuş! Ne söyleyeni belli, ne kime söylendiği...

• Muhsin Bey (18.01.2012 21:28) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Yalancılık; meslek dalı olarak ilan edilmeli artık, çünkü çok fazla ustası var... Balzac

• Muhsin Bey (18.01.2012 21:26) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Gideni sevmek kalanların işi değilmiş meğer. Çünkü giden, ne beklediğin gibi gelir, ne de beklediğine değer... Jules Verne

• Muhsin Bey (18.01.2012 21:22) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Aşkta kimsenin kimseden farkı yok... Sadece biri daha iyi yalan söyler, biri daha iyi oynar oyununu. Hepsi bu!

• Kelèbek Etkisi (17.01.2012 20:44) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

yaşıyorum! yaşıyorum! vay be! ! !

• Muhsin Bey (16.01.2012 17:18) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Hayatın birinci yarısı, mutluluğa karşı duyulan yorulmak bilmez bir özlem olduğu halde, ikinci bölümü acı dolu bir korku duygusuyla kaplıdır...

Çünkü, mutluluk denilen her şeyin kuruntu olduğu ve acıdan başka gerçeğin bulunmadığı fark edilmiştir artık...
    Aklı başında insanların, yakıcı zevklerden çok acısız bir hayata yönelmeleri bundan ötürüdür...
    Gençliğimde, kapımın zilinin her çalınışında, gönlüm sevinçle doluyor ve kendi kendime, “Oh ne iyi... İşte yeni bir olay...” diyordum. Ama yıllar geçip de, olgunlaştığım zaman, her zil sesinden sonra şöyle düşündüm: “Yine ne var? ...”

İnsan yaşlandıkça, tutkuların ve isteklerin nesnesi farksızlaştıkça; bu isteklerin ve tutkuların bir bir ortadan kayboldukları, duyarlığın güdükleştiği, hayat gücünün zayıfladığı, görüntülerin solduğu, izlenimlerin etki yapmadan gelip geçtiği, günlerin gittikçe daha hızlı aktığı, olayların önemlerini kaybettiği ve her şeyin renksizleştiği görülür... Arthur Schopenhauer

• Muhsin Bey (16.01.2012 08:48) Cevap yaz  Favori sözünü oku | Bu mesajı sil

Savaşta güçlüler zayıfları köle yapar, barışta ise zenginler yoksulları köleleştirir. Yaşayabilmek için çalışmak zorundayız; oysa bize öyle düşük ücret ödüyorlar ki ölüyoruz. Bütün gün onlar için çabalıyoruz, onlar kasalarını altınla dolduruyorlar, bizimse çocuklarımız vaktinden önce sönüp gidiyor, sevdiklerimizin yüzleri sertleşip çirkinleşiyor. Üzümü biz eziyoruz, şarabı eller içiyor. Mısırı biz ekiyoruz ama soframız bomboş. Gözle görülmese de zincire vurulmuşuz biz, herkes, özgürsün dese de köleyiz... Oscar Wilde - Mutlu Prens

« Önceki 1 2 3 4 10 20 27 28 29 30 31 32 33 40 50 60 70 80 92 93 94 95 Sonraki »

- tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2014. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Erdemli Sözler, Ders Alınacak Hikayeler, Öğütler...

Antoloji.com
01.11.2014 01:24:18  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]