Şiir Antoloji.comKitapŞiirEtkinlikler Şarkı SözleriŞarkılar Antoloji.comResimForumNedir?Antoloji.comÜyelerAntoloji.comGruplarAntoloji.com Mesajlarım
 
 
 
 
 Yeni Tartışma Aç
 Forum Ana Sayfa
  - Yaşam
  - Güncel
  - Bilim
  - Edebiyat
  - Şiir
  - Kültür Sanat
  - Müzik
 Tüm Tartışmalar
 Serbest Kürsü
 Konferans Salonu
 Mavi Salon
 Nedir Bölümü
 Forum Yazılarım
 Sevginizi İlan Edin
 Anketler
 Kimler Online?
 Forum Kuralları
 
Forum bölümü ile ilgili düşüncelerinizi lütfen bize yazınız

Antoloji Dünyasından Haberler
 

'' Bu ülkede ne doğru ki; bu da doğru olsun '' dediğiniz durumlar varmı? Yani nedir doğru olmayanlar?

İnsanlarımız nedense bir yanlış akseden olay karşısında ''ne doğru ki, bu da doğru olsun ''derler.
Peki niçin yanlış, nasıl düzeltiriz gibi sorular hiç sorulmaz?

Başlatan: Bay_Ukala (29 Eylül 2002 Pazar)

Tüm mesajları görmek için tıklayın 

zekibingol  (19.05.2006 23:50) -

----------

http://groups.yahoo.com/group/yolsuzluklarakarsiduralim/

T. C.
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ DİLEKÇE KOMİSYONU
(Başvuru Formu)

1.Kimlik Bilgileri
Adı: Zeki Soyadı: Bingöl
Adresi: Davutpaşa cad.Yalçınkaya sok.Taflan Ap.No:11 Güngören İstanbul

Telefonu:02125690542,02126114770,05387402211
E-Posta Adresi: zeki_bi@yahoo.com
2. Şikayet Konusu ve (Varsa) Şikayet Edilen İdare?
775 Sayılı Gecekondu yasasını uygulama görevi olan yetkililer.


3.Talebiniz Adli Mercilerin İncelemesine Alındı Mı?
Adli merciler konuyla ilgili değildir yasa idari bir yasadır. Sadece yasanın 37 nci maddesinde adli merciler sorumludur. Ama bunu da ne yazıkki uygulayamıyorlar.
Eğer bu müraacattan da sonuç alamaz isem mecburen Avrupa insan hakları mahkemesine ve Avrupa parlementosuna konuyu iletmek zorunda kalacağım.

4..Talebinizi Daha Önce İdari Makamlara Yönelttiniz Mi? Hangi Makamlara Başvurduğunuzu Tarihleriyle Bildiriniz? (Başvuruda bulunduğunuzu gösteren belgeleri ve alınan cevabi yazıları başvuru formuna ek yaparak gönderiniz.)

Bu yolsuzluğa malesef çok insan karışmıştır. Size sadece bir kaç kooperatiften örnek vereceğim. Bu durum Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluğu olarak tarihte yer alacaktı.r. İçişler Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Büyükçekmece Başsavcılığı ve İstanbul DGM ye konu iletilmiştir. Ancak konu örtbas edilmekte olduğu kanaatindeyim.



3.Kısaca Dilek veya Şikayetinizi Anlatınız? (Lütfen talebinizi tükenmez kalemle, açık ve anlaşılır bir şekilde yazınız. Yazacağınız metin uzunsa ek sayfa kullanabilirsiniz.)


Türkiye Cumhuriyeti Devleti Yetkili Makamına,

775 Saylı 20.07.1966 tarihli Gecekondu yasası kapsamında hak sahibi olan ve yasanın 25 nci maddesinde:
Madde 25 - Her ne sebeple olursa olsun, bu kanun hükümlerince arsa tahsis edilecek kimselerin, yoksul veya dar gelirli olması, kendisinin veya eşinin veya ergin olmıyan çocuğunun herhangi bir belediye sınırı içinde ev yapmaya müsait arsaya veya her hangi bir yerde bir ev veya apartmanın ayrı bir dairesine karşılık olan payına sahip bulunmaması şarttır.
Demesine ve yönetmelikte çok açık tarifi yapılan ve yasaya göre gecekondu önleme bölgesi ilan edilen yerlerin hak sahiplerine verilmemiştir. Hal böyleyken yasanın 27 nci maddesinde ise:
Madde 27: Bu şartlara uymıyanlardan, bu kanuna göre tahsis edilmiş veya edilecek taşınmaz mallar hiçbir hüküm alınmasına lüzum kalınmaksızın geri alınır.
Hükmü gereği Türkiye Cumhuriyeti Devleti Yetkili Makamınca geri alınmasını,
Yine aynı yasanın 11 nci maddesi:
Madde 11 - Belediyeler, bu kanunda yazılı amaçlara tahsis edilmek üzere devraldıkları arazi ve arsaları bu amaçlar dışında tasarruf edemezler.
Gereği başka amaçlar için kullanılan arazşlerin ise yasa kapsamında kullanılmasının sağlanmasını,
Her ne kadar bazı belediyelerce bu yasa kapsamında devri alınan arazilerin başka mevzuata göre işlem yapılmış olsa da 775 sayılı yasanın 40 ve 41 nci maddeler:
Madde 40 - Bu kanun gereğince yapılan kamulaştırmalarda 6830 sayılı İstimlak Kanununun 23 üncü maddesi uygulanmaz.
Madde 41 - Bu kanunun uygulanması gereken yerlerde, diğer kanunların bu kanuna aykırı hükümleri uygulanmaz.
Gereğince yapılan işlemlerin geçersiz olduğunun göz önüne alınmasını,
Yine anılan yasaya aykırı hareket edenlerin yasanın 37 nci maddesine göre cezalandırılmasını,
Fakrü zaruret içinde olan halkımızdan bu yasaya göre hak sahiplerine ev ya da arsa tahsisi yapılmasını,
Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olarak çocuklarımızın gasp edilen geleceğinin iadesini talep ediyorum. 14.05.2006
Zeki BİNGÖL

Tel:02125690542, 02126114770
Cep:05387402211
Adres:Davutpaşa cad.Yalçınkaya sok.(Yekta sok.)
Taflan ap.No:11 Güngören-İstanbul

Not: Kimlerin bu yasayı çiğnediği ise aşağıdaki adreste ve ilgili yerde yazmaktadır. Ayrıca ilgili makamlardan görevli yetkililere konuyla ilgili beyan verebilirim.



Örnek bir kaç liste ise şunlardır;

İptal Tarihi 31.01.2006
Ticaret Sicil No 417289 / 0 (İTO KAYITLARI)
Ticaret Ünvanı S.S.DEFNE DALI KONUT YAPI
KOOPERATİFİ Kadıköy-İstanbul


S.S.MARMARA KAVAKLI KENT KONUT YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
MURAT ÇÖL 05/12/1995 - Devam
NİHAT KARADENİZ 05/12/1995 - Devam
FEYZULLAH KAYA 05/12/1995 – 26/06/1999
CENGİZ TIRAŞOĞLU 26/06/1999 – Devam
S.S.MARMARA KAVAKLI KENT KONUT YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİNE ÜYE KOOPERATİFLER LİSTESİ
(S.S.Marmara Kavaklı Kent Konut Yapı Kooperatifleri Birliği hazırun cetveli)
01- S.S.Çağlayan Fırat K.Y.K
02- S.S.Mavi Marmara Özlem Kent K.Y.K
03- S.S. Marmara Ender Kent K.Y.K.
04- S.S.Ar Kent Kavaklı K.Y.K.
05- S.S.Kavaklı Yiğit Kent K.Y.K.
06- S.S.Burak Kent Marmara K.Y.K
07- S.S.Mavi Marmara Başak Kent K.Y.K.
08- S.S.Plaksan K.Y.K.
09- S.S.Gürpınar Ülkü K.Y.K.
10- S.S.Kavaklı Uğur Evleri K.Y.K.
11- S.S.Güreşçi K.Y.K.
12- S.S.Sur Oto Mensupları K.Y.K.
13- S.S.Side K.Y.K.
14- S.S.Hasdenk K.Y.K.
15- S.S. Site Gökçeler K.Y.K.
16- S.S.Yar K.Y.K.
17- S.S.Harran K.Y.K.
18- S.S.Metro Ulaşım K.Y.K.
19- S.S.Demaş K.Y.K.
20- S.S.Kumyalı K.Y.K.
21- S.S.Hisar Erşen K.Y.K.
22- S.S.Gazeteciler 2000 K.Y.K.
23- S.S.Yeşilyurt Has Mekan Evleri K.Y.K.
24- S.S.Kavaklı Reyhan Kent K.Y.K.
25- S.S.B.Çekmece Panaroma K.Y.K.
26- S.S.Kavaklı Kent Poyraz Evleri K.Y.K.
27- S.S.Or Berk Kent K.Y.K.
28- S.S.Şenemek Güler K.Y.K.
29- S.S.Güreşçi Karmen K.Y.K.
01-S.S.ÇAĞLAYAN FIRAT KENT KONUT YAPI KOOPERATİFİNİN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
Murat ÇÖL 04.02.1995 – Devam
Ali ANGIN 04.02.1995 – 30.06.2001
İhsan PATLAKÇI 04.02.1995 – 17.06.1999
Sebahattin POYRAZ 17.06.1999 – 18.06.2003
Nurettin AYDOĞDU 30.06.2001 – 18.06.2003
Oktay GÖRAL 18.06.2003 – Devam
Osman TIRAŞOĞLU 18.06.2003 – Devam
TEMSİLCİ: MURAT ÇÖL
ÜYE LİSTESİ:
1- MURAT ÇÖL
1. İHSAN PATLAKÇI
2. YAŞAR PAHİL
3. NURETTİN AYDOĞDU
4. ŞÖHRET ÇÖL
5. OKTAY GÖRAL
6. SEBAHATTİN POYRAZ
7. FAZİLET AYDIN
8. OSMAN TIRAŞOĞLU
9. TAHSİN YEŞİLYURT
10. ŞENAY ÇİL
02-S.S.MAVİ MARMARA ÖZLEM KENT KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
Nihat KARADENİZ 10.06.1997 – Devam
Nevzat KARADENİZ 10.06.1997 – 30.06.2001
Eşref GÜR 1 0.06.1997 – 30.06.2001
Erol TIRAŞOĞLU 30.06.2001 – Devam
Şöhret ÇÖL 30.06.2001 - Devam
TEMSİLCİ: NİHAT KARADENİZ
ÜYE LİSTESİ:
01. NİHAT KARADENİZ
02. FAHRİ TOPTAŞ
03. MELAHAT KARADENİZ
04. SELİM KÖROĞLU
05. EŞREF GÜR
06. NİLGÜN KARADENİZ
07. NEVZAT KARADENİZ
08. HASAN YILMAZ
09. MERAL YAZICIOĞLU
10. HASAN TOP
11. CEMAL İNAN
12. MURAT ÇÖL
13. ŞÖHRET ÇÖL
14. YELİZ ÇÖL
15. SEBAHATTİN POYRAZ
16. EROL TIRAŞOĞLU
17. ELVEDA TIRAŞOĞLU
18. HÜSEYİN ÖZMEN
19. AYNUR ÖZMEN
20. MUSTAFA AYDEMİR
21. SEVAL YILDIZ
22. NİHAT AKAY
23. AYNUR ATEŞ
24. RECEP ÖZDEMİR
25. MURAT BAYKAL
26. SUNA DOĞANAY
27. NURETTİN YAR
28. SÜLEYMAN KARAMAN
29. BERNA POYRAZ
30. GÜNDÜZ MEMİŞOĞLU
31. HASAN ORHAN ÖZKIŞLALI
32. NİLGÜN AYDEMİR
33. SAMİ KOCABAŞOĞLU
34. EYÜP AYDEMİR
35. MELAHAT SARI
36. NECLA POYRAZ
37. NURETTİN AYDOĞDU
38. NERİMAN YEŞİLTEPE
39. CİHAN TIRAŞOĞLU
40. ÖNDER KARAMAN
41. FERİT ALTIN
03 – S.S.MARMARA ENDER KENT KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
Feyzullah Kaya 04/02/1995 – Görevde
Ercan Şen 04/02/1995 – Görevde
Ali Osman Karaca 04/02/1995 – 28/05/1999
Hanife Kaya 28/05/1999 - Görevde
TEMSİLCİ: FEYZULLAH KAYA
ÜYE LİSTESİ:
1. FEYZULLAH KAYA
2. ERCAN ŞEN
3. ALİ OSMAN KARACA
4. NECMİ İNCEDERE
5. HANİFE KAYA
6. AYİŞE KAYA
7. HÜLYA ŞEN
04- S.S.AR KENT KAVAKLI KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
NECLA EKER 04.02.1995 – Devam
HASAN ÜMİTFER 04.02.1995 – 09.06.1998
SEMRA BAYRAKÇI 04.02.1995 – 09.06.1998
AHMET EKER 09.06.1998 – Devam
CENGİZ TIRAŞOĞLU 01.06.1999 – 05.04.2003
DÖNDÜ KARAKUŞ 05.04.2003 - Devam
TEMSİLCİ: CENGİZ TIRAŞOĞLU
ÜYE LİSTESİ:
1. NECLA EKER
2. HASAN ÜMİTFER
3. SEMRA BAYRAKÇI
4. AHMET EKER
5. HASAN ŞANLI
6. GÜLER GÜNAY
7. DÖNDÜ KARAKUŞ
8. NURİ YILMAZ
9. ERCAN EKER
10. AYLİN EKER
11. HASAN KAYTAŞ
12. SABRİ IŞIK
13. CENGİZ TIRAŞOĞLU
05- S.S.KAVAKLI YİĞİT KENT KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
CEMİL TIRAŞOĞLU 04.02.1995 – Devam
ERGEN TIRAŞOĞLU 04.02.1995 – 05.07.2001
TİMUR ÖZTEKİN 09.06.1997 – 20.06.2003
FERDA TIRAŞOĞLU 05.07.2001 –Devam
GÜLDEHAN ÖZTEKİN 20.06.2003 - Devam
TEMSİLCİ: CEMİL TIRAŞOĞLU
ÜYE LİSTESİ:
1. CEMİL TIRAŞOĞLU
2. METİN YARAMAN
3. ERGEN TIRAŞOĞLU
4. EROL TIRAŞOĞLU
5. MUSTAFA GÜREL
6. FERDA TIRAŞOĞLU
7. NURTEN TIRAŞOĞLU
8. TİMUR ÖZTEKİN
9. GÜLDEHAN ÖZTEKİN
06- S.S. BURAK KENT KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
TEMSİLCİ: NEVZAT KARADENİZ
ÜYE LİSTESİ:
07-S.S.MAVİ MARMARA BAŞAK KENT KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
A.REMZİ HIRA 03.06.1998 – 17.12.2000
MAHMUT ÖZDEMİR 03.06.1998 – 17.12.2000
İSMAİL HIRA 03.06.1998 – 17.12.2000
H.ORHAN ÖZKIŞLALI 17.12.2000 – 01.06.2002
GÜNDÜZ MEMİŞOĞLU 17.12.2000 – 01.06.2002
ENGİN ER 17.12.2000 – 01.06.2002
YAVUZ GÜNGÖR 01.06.2002 – Devam
L.TARIK COŞKUN 01.06.2002 – Devam
ONUR EFE 01.06.2002
TEMSİLCİ: H.ORHAN ÖZKIŞLALI
ÜYE LİSTESİ:
1. AHMET REMZİ HIRA
2. AZAMET MERAL
3. MAHMUT ÖZDEMİR
4. YUSUF BAKAR
5. EROL ÇALIŞKAN
6. AZİZ HIRA
7. SEZAİ KESİCİ
8. NİHAT ŞENEL
9. FAİTTİN YILMAZ
10. NEJDET KUTLUTÜRK
11. KAMİL BAYRAKTAR
12. İSMAİL HIRA
13. AHMET HIRA
14. H.ORHAN ÖZKIŞLALI
15. GÜNDÜZ MEMİŞOĞLU
16. ENGİN ER
17. ÖNDER KARAMAN
18. ÖZCAN ÇİMEN
19. SUNA GOĞANAY
20. SÜLEYMAN KARAMAN
21. NURETTİN YAR
22. MELAHAT KARADENİZ
23. NİLGÜN KARADENİZ
24. MURAT BAYKAL
25. SEVAL YILDIZ
26. BERNA POYRAZ
27. RECEP ÖZDEMİR
28. NİHAT AKAY
29. AYNUR ATEŞ
30. HASAN TOP
31. SAMİ KOCABAŞOĞLU
32. ONUR EFE
33. YAVUZ GÜNGÖR
34. YUSUF COŞKUN
35. LATİF TARIK COŞKUN
08- S.S.PLAKSAN KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
TEMSİLCİ: METİN ÖZATELYE
ÜYE LİSTESİ:
09-S.S.GÜRPINAR ÜLKÜ KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
TEMSİLCİ: ÖNDER KENDİBÜYÜYEN
ÜYE LİSTESİ:
10-S.S.KAVAKLI UĞUR EVLERİ KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
GÜL ÖZGÜL DİNARLI 28.06.2002 – Devam
BANU BAYRU(TÜRKER) 28.06.2002 – Devam
SAFİYE TABAK 28.06.2002 – Devam
İSMAİL AYDIN 28.06.2002 – Devam
VASFİ DEMİR 28.06.2002 – Devam
KEMAL AYDIN 23.08.1995 – 28.06.2002
TALAT KEKÜL 23.08.1995 – 28.06.2002
ÖMER ÖZDEMİR 30.06.2001 – 28.06.2002
MUSTAFA ÇAKIR 27.06.1999 – 30.06.2001
MUHİTTİN KARAHÜSEYİN 12.10.1996 – 27.06.1999
ÖMRAL CÖRÜT 23.08.1995 – 12.10.1996
TEMSİLCİ: KEMAL AYDIN
TALAT KEKÜL


ÜYE LİSTESİ:
1. KEMAL AYDIN
2. ÖMRAL CÖRÜT
3. TELAT KEKÜL
4. ALAATTİN ARSLAN
5. MUSTAFA GÜNER
6. NURAN AYDIN
7. B.EMİN KEKÜLLÜOĞLU
8. MUHİTTİN KARAHÜSEYİN
9. ASUMAN KIZIR
10. A.VASFİ DEMİR
11. ŞENAY YALÇIN
12. İLKNUR WEST
13. GÜL ÖZGÜL
14. MUSTAFA ÇAKIR
15. ÖZKAN KALİÇ
16. NESLİHAN TÜRKER
17. GÜLDEN KOCAHANOĞLU
18. HAMİT ERÖZTEKİN
19. ALİ AYDIN
20. ESEN ÇALIŞKAN
21. FATMA SEMA ÖZÇELİK
22. SACİDE ÖZÇİFTÇİ
23. BANU TÜRKER
24. YAŞAR KERİMOV
25. EMİNE MUALLA APAYDIN
26. MUSTAFA SAĞLAM
27. ÖMER VURAL
28. YAŞAR KARAASLAN
29. ESRA ANNAKKAYA
30. GÜL ERDEMİR
31. MEHMET MOLLAOĞLU
32. AHMET AYDIN
33. İSMAİL AYDIN
34. MUSTAFA DİKMEN
35. AYSUN ŞAHİN
36. SAFİYE TABAK
37. NURETTİN BAŞARAN
38. ÖMER ÖZDEMİR
39. EVREN DOĞANLI
40. AYFER YETKİN
41. ABDÜLBAKİ KÖSE
42. UFUK KIZIR
43. ESİN HÜRSEVER
44. KAYA AYDIN
11-S.S.GÜREŞÇİ KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
MURAT GÜREŞÇİ 09.03.1996 –28.03.1997
ASUMAN YANIK 09.03.1996 – 28.03.1997
PINAR GÜREŞÇİ 09.09.1996 – 28.03.1997
TAYYAR VELİOĞLU 29.03.1997 – 29.03.2001
MURAT GÜL 29.03.1997 – 29.03.2001
TAMER HACIALİ EKŞİOĞLU 29.03.1997 – 29.03.2001

TEMSİLCİ: HAMİT VELİOĞLU
MUSTAFA EKŞİOĞLU
ÜYE LİSTESİ:
1. ADİL GÜREŞÇİ
2. TALİYE GÜREŞÇİ
3. SADIK YÜCEL YANIK
4. ÜMMÜHAN YANIK
5. PINAR GÜREŞÇİ
6. AVNİ BİLGİN
7. ASUMAN YANIK
8. MURAT GÜREŞÇİ
9. YUSUF YANIK
10. İMRANE YANIK
11. DERYA ÖZKAN
12. H.HÜSEYİN BÜBERAL
13. ALTAN KESİM
14. MEHMET ÖZTOSUN
15. GÜNAY HAMZAOĞULLARI
16. REŞAT ŞAMİLOĞLU
17. YAŞAR SELİM ASMAZ
18. SIRAÇ ASLAN
19. DENİZ SOLAK
20. EROL BÜYÜKSOY
21. ESER ERDOĞAN
22. İRFAN BACAKSIZ
23. ATIF PERÇİN
24. TUFAN ALGAN
25. AHMET ÇİFTÇİ
26. SADIK MOLLAMAHMUTOĞLU
27. İBRAHİM BİLGİ
28. NAZMİYE DOĞAN
29. MEHMET KARA
30. GALİP BEKAROĞLU
31. RESUL GÜREŞÇİ
32. SENİYE KESKİN
33. TAYYAR VELİOĞLU
34. TAMER HACIALİ EKŞİOĞLU
35. MURAT GÜL
36. CEMİL TIRAŞOĞLU
12-S.S.SUR OTO MENSUPLARI KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
ÇETİN KIRAL 11.01.1998 – 28.04.2002
BORA TİRYAKİOĞLU 03.03.1996 – 30.01.2000
UĞUR ÜLKER 03.03.1996 – 31.01.1999
HAKAN GÜNER 03.03.1996 – 31.01.1999
GÖKHAN AKİSKA 03.03.1996 – 11.01.1998
İ.LERZAN KAPTAN 03.03.1996 – Devam
ACAR BÜYÜKGERMİYANLI 31.01.1999 – 28.01.2001
HAKAN KARAEKE 11.01.1998 – 30.01.2000
ERTAN GÜNER 28.01.2001 – Devam
SİNAN SÜDÜTEMİZ 28.01.2000 – Devam
HÜSNİYE MÜFİDE BEŞER 28.01.2000 – Devam
AYTAÇ KÖŞKLÜ 28.04.2002 - Devam

TEMSİLCİ: ACAR BÜYÜKGERMİYANLI
ÜYE LİSTESİ:
1. ATİLLA SÜMER
2. ÇETİN KIRAL
3. BORA TİRYAKİOĞLU
4. NEBAHAT CEYLAN
5. MUSTAFA CEYLAN
6. UĞUR ÜLKER
7. NİHAL BAYRAKTAR
8. İ.HAKKI ÇELİKÖRS
9. CELAL KURTULDU
10. İ.LERZAN KAPTAN
11. HAKAN KARAOĞLU
12. NURHAN KÖŞKLÜ
13. EROL ÖZER
14. AYHAN ÖZTÜRK
15. ERTAN GÜNER
16. HAKAN GÜNER
17. GÖKHAN AKİSKA
18. MUSTAFA GÜNEŞ
19. İLHAN KARA
20. HALİL HAKAN ÇELİKÖRS
21. FİKRET KÖROĞLU
22. HAKAN KARAEKE
23. AYPERİ AKİSKA
24. AHMET DÖRTTEPE
25. YILMAZ KAYA
26. A.NUR KAYMAK
27. FUNDA TUNCER
28. YAKUP PARMAKSIZ
29. HALİT TOLA
30. NİLAY PERK
31. GÜRBÜZ GÜÇ
32. ACAR BÜYÜKGERMİYANLI
33. NURCAN ERCAN
34. SİNAN SÜDÜTEMİZ
35. SELİMET ELALMIŞ
36. SEMRA YİĞİT
37. BEKİR KAVLAK
38. FAİK ŞEVKİ TOZKOPARAN
39. İDRİS AVCI
40. İLKER UMURHAN
41. AHMET NECDET KARA
42. ÖZDEN TÜLEK
43. MESUT PERK
44. SELÇUK PERK
45. HALUK PERK
46. MURAT ORAL
47. YÜCEL ARPACI
48. VAHAP ÖZER
49. CİHANGİR VARGEL
50. UĞUR VELİCANGİL
51. ARZU DİLEK
52. AYPER TOZKOPARAN
53. FAİK ÖZTUNÇ
54. OSMAN YEREBAKAN
55. KADİR GÖNÜLAÇAR
56. A.CENGİZ HADIMLI
57. ZEHRA CEYDA GÜÇ
58. HASAN YILDIRIM
59. MEHMET MAHİR KAYMAK
60. HÜSNİYE MÜFİDE BEŞER
61. İLHAN TURAN
62. MURAT DİLEK
63. MAHMUT MOLLAMEHMETOĞLU
64. HACER BERNA ALPER
65. FEZA VELİCANGİL
66. GÖRGÜN ÖZDEMİR
67. MEHMET VELİCANGİL
68. CEMAL CEM PEHLİVAN
69. EROL IŞIKKAYA
70. AYTAÇ KÖŞKLÜ
71. ATAKAN DOĞAN
72. NEVİN ATABEK
73. HÜLYA GÜREL
74. ATİLLA ÖZBAY
75. ZEYNEP SİBEL GÜNER
76. HASAN AYDIN
13- S.S.SİDE KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
ALİ İHSAN ÇAKICI 09.01.1996 – 30.06.2000
VASİL LİAZE 09.01.1996 – 30.06.2000
AHMET BOĞUŞLU 09.01.1996 – 30.06.2000
SALİH YILDIRIM 30.06.2000 – Devam
MAHMUT TAYFUR ARPINAR 30.06.2000 – Devam
ADNAN KELEŞOĞLU 30.06.2000 – Devam
TEMSİLCİ: ALİ İHSAN ÇAKICI
ÜYE LİSTESİ:
1. AHMET BOĞUŞLU
2. ALİ İHSAN ÇAKICI
3. TURGUT USTA
4. VASİL LİAZE
5. COŞKUN ANDAÇ
6. MUHLİS ALPTEKİNLER
7. MEHMET CANDAN
14-S.S.HASDENK KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
FARUK ÖZYAZGAN Devam
YURDEL ASLIN Devam
ALİ RIZA GÜZEL Devam
TEMSİLCİ: FARUK ÖZYAZGAN
ÜYE LİSTESİ:
1. SÜLEYMAN YILDIRIM
2. TOLGA YENER
3. AZİZ İBRAHİMOĞLU
4. FARUK ÖZYAZGAN
5. İBRAHİM YAVUZ
6. OGÜN ZAMUR
7. YAŞAR ÇİMEN
8. A.RIZA ÇOBANOĞLU
9. E.SELMA ULUS
10. AYLA IŞIK
11. AYDIN AKALIN
12. A.HADİ ÇİÇEK
13. BEYHAN GÜRDAL
14. YURDEL ASLIN
15. ALİYE İBRAHİMOĞLU
16. İSMAİL AKYOL
17. BÜLENT AYDIN
18. NESLİHAN CEYLAN
19. NEZİR ÇİÇEK
20. ABDÜLCABBAR ÇİÇEK
21. HACER ALTINORDU
22. AHMET YILMAZ
23. İLKAY KALKAN
24. NEZİR ÇİÇEK
25. NEZİR ÖZDEMİR
26. MURAT ERŞAHİN
27. SAİT YILMAZ
28. CEMAL KAVAKLIOĞLU
29. ABDÜLGAHHAR ÇİÇEK
30. HALUK YOLUAK
31. GÜRAY ÇOBAN
32. ALİRIZA GÜZEL
33. HAYDAR GÜZEL
34. SERKAN KONU
35. CEMAL KAVAKLIOĞLU
36. TACETTİN YILDIZ
37. BEKİR AYDIN
38. FATMA KONU
39. YUSUF YENER
40. AHMET UZUN
41. MUSTAFA ERDOĞAN
15-S.S.SİTE GÖKÇELER KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
EKREM ÇATALKAYA 15.11.1995 – Devam
KAMİL ŞENSOY 15.11.1995 – Devam
İFFET YAMAN 15.11.1995 - Devam
TEMSİLCİ: BÜLENT DÜŞKO
ÜYE LİSTESİ:
1. EROL GÜRKAN
2. BÜLENT DÜŞKO
3. İFFET YAMAN
4. HATUN ÇATALKAYA
5. EKREM ÇATALKAYA
6. KAMİL ŞENSOY
7. HALDUN YAZGAN
8. ORHAN GÖKÇE
9. ENVER KÜLEKÇİ
10. REŞAT GÜRSOY
11. ADALET TURAN
12. M.NAİL MAVUŞ
13. YAKUP ÇİLİNGİR
14. HAKAN TÜRE
15. ALİ HEPKESKİN
16. ERCAN KARAMAN
17. GÖKHAN KARAMAN
18. HASAN ÖZKAN
19. H.SELÇUK HASIRCILAR
20. REYHAN ŞENSOY
21. NUREL ŞEHİTOĞLU
22. AYHAN PİRDEL
23. NECMETTİN AKAY
24. SEZANUR AKAY
25. SİBEL YEŞİN
26. YUNUS ÖZBAY
27. LÜTFİ KURT
28. A.EMİN KURT
29. SÜLEYMAN KOLCU
30. İRFAN SARI
31. A.NEVZAT DEMİRKIRAN
32. ALİ AKSOY
33. MURAT AKSOY
34. ŞÜKRAN SARI
35. M.ŞEREF İNCE
36. RIDVAN YAZGAN
37. KEMAL VARIŞ
38. M.NURİ SUNGUR
39. AYSEL VARIŞ
40. E.CEMAL YAZGAN
41. TUNCER KARAKAŞ
42. SERDAR AKMAN
43. M.EMİN ACAROL
44. ORHAN GÖKÇE
16-S.S.YAR KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
SAİM KAYA 23.06.1997 – DEVAM
MEHMET SERDAROĞLU 23.06.1997 – DEVAM
AYNUR KAYA 23.06.1997 – DEVAM
PERİHAN SERDAROĞLU 21.06.1999 - DEVAM
TEMSİLCİ: SAİM KAYA
ÜYE LİSTESİ:
1. ONUR KAYA
2. ADİLE KAYA
3. SAİM KAYA
4. AYNUR KAYA
5. İSMAİL BÜBER
6. MEHMET SERDAROĞLU
7. PERİHAN SERDAROĞLU
8. ALİ İHSAN HASKAN
9. ZAFER HASKAN
10. EYÜP YENEREL
11. BURHAN TOPUZ
12. NESLİ YAVUZ
13. İNCİ GENÇ
14. MEHTAP SAZLI
15. ASLAN DOĞAN
16. GÜLER ÖZTÜRER
17. HASAN SEÇKİN
18. METİN DEMİR
19. HÜSEYİN ERİKLİ
17-S.S.HARMAN KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
TEMSİLCİ:
ÜYE LİSTESİ:
18- S.S.METRO ULAŞIM KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
TEMSİLCİ:
ÜYE LİSTESİ:
19-S.S DEMAŞ KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
KANUNİ DEMİR 01.07.1996 – DEVAM
HÜSEYİN AŞÇI 01.07.1996 – 31.06.2002
BEDRETTİN DEMİR 01.07.1996 – DEVAM
MÜRSEL DEMİR 01.07.2002 – DEVAM
TEMSİLCİ: BEDRETTİN DEMİR
ÜYE LİSTESİ:
1. KANUNİ DEMİR
2. BEDRETTİN DEMİR
3. HAYRETTİN DEMİR
4. TÜLAY DEMİR
5. RAHŞAN DEMİR
6. SEZAİ DEMİR
7. MÜRSEL DEMİR

20-S.S.KUMYALI KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
ADNAN SOLAK 18.06.1997 – DEVAM
ÇİĞDEM SOLAK 18.06.1997 – DEVAM
İZZET VEDAT GÜRSOY 18.06.1997 – 06.07.1999
RUGNETTİN SOLAK 06.07.1999 - DEVAM
TEMSİLCİ: İZZET VEDAT GÜRSOY
ÜYE LİSTESİ:
1. ADNAN SOLAK
2. NEBAHAT SOLAK
3. A.TUĞSAL SOLAK
4. A.ATIF SOLAK
5. ASLI SOLAK
6. ÇİĞDEM SOLAK
7. RUGNETTİN SOLAK
8. R.UFUK NAYCI
9. İZZET VEDAT GÜRSOY
10. MURAT ZAİMOĞLU
11. TOLGA ZAİMOĞLU
12. TAYYAR ZAİMOĞLU
13. FATİH ZAİMOĞLU
14. TAHİR ZAİMOĞLU
15. Y.SELİM AKSOY
16. NADİR ÖZATA
17. FATMA GÜRSOY
18. CEM ÖZYAĞMURLU
19. NURETTİN ÖKSÜZ
20. BAHADIR SÖNMEZ
21. HARUN KUTEN
22. ERDEM BORAN
23. ERGÜN ŞEN
24. İLHAN İYİANLAR
25. TARIK ARIOBA
26. MURAT TOSUN
27. MÜZEYYEN DEREKÖY
28. EGE YILDIRIM
29. CAHİT KARACAKAYA
30. NAGİHAN SOLAK
31. R.HULKİ DEREKÖY
32. N.NEVZAT AYDIN
21- S.S.HİSAR ERŞEN KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
ETHEM ŞENOL 28.06.1994
ÖMER SERVET ERTÜRK 28.06.1994
OSMAN İŞLER 28.06.1994
SULTAN MEMİŞOĞLU 18.01.1997 – 30.05.1999 – 30.06.2001 – 15.06.2002 – 14.06.2003
İSMET TANIK 18.01.1997 – 24.05.1998 - 30.05.1999 – 15.04.2000 - 30.06.2001 – 15.06.2002 – 14.06.2003
KADİR AYTEK 18.01.1997 – 24.05.1998
ERDAL AKYOL 24.05.1998
RAMAZAN KANBUR 30.05.1999
A.BÜLENT UÇANKUŞ 15.04.2000 – 30.06.2001
CELAL ÖZDEMİR 15.04.2000
MEHMET YILMAZER 15.06.2002 – 14.06.2003
TEMSİLCİ: CAHİT KARAHAN
ÜYE LİSTESİ:
1. FATMA ENDEROĞLU
2. İZZET KANDEMİR
3. CAHİT KARAHAN
4. AYHAN PAKSOY
5. HACİLE USLU
6. ERDOĞAN GÜNEŞ
7. RECEP GÜNEŞ
8. MUHİTTİN HACIHÜSEYİNOĞLU
9. HÜSEYİN HACIHÜSEYİNOĞLU
10. SULTAN MEMİŞOĞLU
11. FARUK YILMAZER
12. FATİH USLU
13. HASBİ USLU
14. HAKAN USLU
15. İSMET TANIK
16. FAZİLET TANIK
17. ERDAL AKYOL
18. NUR AKYOL
19. GÖNÜL PANDIR
20. TUBA GENCEROĞLU
21. YAŞAR KONAKÇI
22. NACİ ERDAĞ
23. ZEYNEL ASLAN
24. KEVSER ASLAN
25. ALİ ASLAN
26. A.BÜLENT UÇANKUŞ
27. RAMAZAN KANBUR
28. LÜTFÜ KARADUMAN
29. MURAT SARI
30. CELAL ÖZDEMİR
31. ÖMER ALGÜL
32. ZEYNEL KAV
33. KADİR AYTEK
34. BİROL YÜLCÜ
35. FATMA TOPÇU
36. HURŞİT TEPE
37. VAHİT UYANIK
38. SAMİ UYANIK
39. NEBİ KIZILKAYA
2-S.S.GAZETECİLER 2000 KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
ORHAN TAŞAN 01/02/1997 – 22/05/1999
HASAN ÜNAL SAKMAN 01/02/1997 – GÖREVDE
KENAN AKIN 01/02/1997 – GÖREVDE
ŞAKİR SÜTER 01/02/1997 – GÖREVDE
MUSTAFA LAMİ SENYÜCEL 01/02/1997 – 06/01/2001
PEYAMİ TANERİ 22/05/1999 – 06/01/2001
TEMSİLCİ: ŞAKİR SÜTER
KENAN AKIN
MUSTAFA L.SENYÜCEL
ÜYE LİSTESİ:
1. MELİS BAŞPINAR
2. HASAN ÜNAL SAKMAN
3. KENAN AKIN
4. HASAN ÇAKKALKUT
5. F.ZAFER ATAY
6. ŞAKİR SÜTER
7. MUSTAFA L.SENYÜCEL
8. N.TOLGA GÖZÜTOK
9. SEMRA KARAİBRAHİMGİL
10. FUAT UZUN
11. CELAL ŞANSAN
12. SEDAT ÜRETEN
13. BEHİÇ KILIÇ
14. PEYYAMİ TANERİ
15. M.HALİT ÇAPIN
16. CUMHUR ATALAY
17. NURCİHAN KESİM
18. NÜKHET TATARİ
19. DOĞAN SATMIŞ
20. ALİ GÜNDÜZ ÇINAR
21. SADULLAH USUMİ
22. İSLAM ÇUPİ
23. CUMHUR BAHADIR
24. BİLGİN ŞENTAY
25. SAADETTİN TEKSOY
26. EMEL ANIL
27. BÜLENT ÇÖLTEKİN
28. SEMİH BALCIOĞLU
29. A.KASIM ÖNGEN
30. LALE EREN
31. TÜLİN KOLUKISA
32. ÖZKAN SAÇKAN
33. KAMİL TURAN
34. ULVİ YANARDAĞ
35. AYŞEGÜL DORA
36. BÜLENT ÖZVEREN
37. MAZLUM GÖKNEL
38. MUSTAFA EŞMEN
39. A.HAYDAR NERGİS
40. ASIM ERTAN
41. KEMAL KARTAL
42. PERİHAN ÇAKIROĞLU
43. YALÇIN KAMACIOĞLU
44. CENGİZ GÜNTEKİN
45. BEHÇET KEDEROĞLU
46. ERDOĞAN ERENTÖZ
47. HÜLYA ŞİMŞEK
48. METİN AŞÇIOĞLU
49. SUAT YALAZ
50. C.YAVUZ ÖZÇELİK
51. GÖKÇE ENİS
52. M.ÖZDEN AKBAL
53. ŞULE ZEYBEK
54. SEMA YAPRAKÇI
55. FAZIL DURUKAN
56. NURTEN UZER
57. KEMAL GÜLMÜŞ
58. NEVZAT DEMİR
59. A.VAHAP MUNYAR
60. İLHAN ÖMÜR
61. İPEK DARGA
62. HANİFE TOKER
63. TUNCAY ÖZKAN
64. M.ALİ KAYABAL
65. MUAMMER ÖZTAT
66. YÜKSEL DEMİRKOL
67. RAMAZAN BAKKAL
68. İBRAHİM KAYMAK
69. TAYFUN OMAY
70. SERDA ADYIN
71. YALÇIN TÜRK
72. DURSUN DİNSER
73. SEVİLK RAVALİ
74. ÜNAL ÖZMEN
75. HALUK OĞUZBEYOĞLU
76. OSMAN BOZKUŞ
77. M.ALİ BULUT
78. MEHMET ERENTÖZ
79. CANAN DİNÇER
80. BAKİ ÖZİLHAN
81. BARBAROS NEBİOĞLU
82. BURCU HACIBEDEL
83. ALPAY KABACALI
84. NİLÜFER BALKIR
85. İLHAMİ POLATAY
86. HASAN YAZANLAR
87. HULUSİ YAVAŞLAR
88. MEHMET ÖZŞAHİN
89. CAVİT TUNA
90. AYHAN BÜLBÜL
91. MUSTAFA CENGİZ
92. OLCAY KUNAL
93. TÜRKAN AKIN
94. ÇETİN HOPALI
95. VASFİYE ÖZKOÇAK
96. AYSEL OKAN
97. ŞAHİN ALPAY
98. FUAT ERCAN
99. SUZİDİL TULPA
100. SERPİL EKİCİ
101. NEDRET ÇATAY
102. EKRAM ÇATAY
103. ŞENOL GEZER
104. TEVFİK BERBER
105. ERCAN ÖZTÜRK
106. ALİ ORALOĞLU
107. BÜLENT UĞUR
108. METİN ÖZER
109. NURAY BİBER
110. TUNCER CEBECİOĞLU
111. LEVENT KORKUT
112. YALÇIN PEKŞEN
113. GÖKHAN KUBİLAY
114. TOSUN YAVUZ
115. MUHARREM KARGIN
116. HALUK ÖZÖZLÜ
117. MUSTAFA MUTLU
118. ÖMER ÇAPIN
119. MUHİTTİN K.OĞLU
120. NURAN ÖZSUZ
121. FATMA SAPÇI
122. METİN AYTULUN
123. AYŞE H.ALPAY
124. GÜLEN TÜRKER
125. TURGUT ASLAN
126. HÜSAMETTİN ACAR
127. YELDA EREN
128. BİRSEN TOLON
129. TURGUT KOLOĞLUGİL
130. MUSTAFA CERİT
131. KADRİ YURDATAP
132. SERGÜL YOLCU
133. HATİCE KAMBUROĞLU
134. EBRU ADANALI
135. ŞEHNAZ KURDĞLU
136. MEVLÜT ATİK
137. CİHAT YILMAZ
138. SONGÜL ASLAN
139. SEZAİ BALCI
140. ETEM YÜKSEL
141. ÖZLEM SARICA
142. HALUK ŞAHİN
143. SEDAT DERMAN
144. FUAT ÖZTÜMER
145. MUSTAFA AKÖZ
146. AYŞE N. İÇKAM
147. HAYRİ HİÇLER
148. HAYRİ ÜLGEN
149. CAN KAYA İSEN
150. ŞARE YILDIZELİ
151. COŞKUN AYDIN
152. NİLÜFER TOKAY
153. LEYLA YETER
23-S.S.YEŞİLYURT HAS MEKAN KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
İSMAİL HAKKI ÇIRAK 01.05.2000 – DEVAM
İSMAİL ERBAŞ 01.05.2000 – 06.04.2003
AHMET HAKKI SÖZER 01.05.2000 – 06.04.2003
ALİ OSMAN BAŞOĞLU 01.05.2000 – DEVAM
AHMET BOZ 06.04.2003 – DEVAM
İDRİS ERBAŞ 06.04.2003 – DEVAM
MEHMET FATİH KAMBUR 01.05.2000 – DEVAM
DURSUN ALİ ERBAŞ 29.06.1999 – 01.05.2000
HÜSEYİN EROL GÜNOZ 29.06.1999 – 01.05.2000
RUHİ KADRİ ERBAŞ 29.06.1999 – 01.05.2000
TEMSİLCİ: AHMET KOÇAK
ÜYE LİSTESİ:
1. AHMET BOZ
2. İSHAK ERBAŞ
3. AHMET KOÇAK
4. EROL ERBAŞ
5. KADRİ ERBAŞ
6. ERDOĞAN ERBAŞ
7. H.EROL GÜNÖZ
8. D.ALİ ERBAŞ
9. İDRİS ERBAŞ
10. İSMAİL ERBAŞ
11. ŞEREF GÜNAY
12. PINAR TÜRKER
13. SEDAT SALAR
14. İ.HAKKI ÇIRAK
15. ADEM ÇIRAK
16. ALİ ÇIRAK
17. A.OSMAN BAŞOĞLU
18. ŞENOL GÜNAY
19. İ.HAKKI BAŞOĞLU
20. MEHMET KAMBUR
21. A.HAKKI SÖZER
22. NAZMİ YILMAZ
23. AHMET ÖETİN
24. M.NİHAT AZAK
25. MEVLÜT KARATAŞ
26. GÖKHAN ÖZBAY
27. TURAN KÜLÜNK
28. ÖMER ÖZOKUR
29. ORHAN ÖZOKUR
30. MAHMUT ERBAŞ
31. MEHMET BİRKANDAN
32. İLHAN YAŞAR
33. YAKUP CANSİZOPLU
34. NECİP KIRIKÇI
35. ERHAN ÖZBAY
36. SÜLEYMAN KUNDAKÇI
37. İ.HAKKI ÇIRAK
38. M.FATİH KAMBUR
24-S.S.KAVAKLI REYHAN KENT KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
ERCAN ATAKLI 08.08.1995 – 20.01.1997
İ.TAMER OKAN 08.08.1995 – 20.01.1997
A.SAKIP AVSEVEN 08.08.1995 – 20.01.1997
YASEMİN COŞKUN 26/06/1996 – 20/06/1998
İLKAY RIZA YILMAZ 26/06/1996 – 20/06/1998
ÜLKÜ KENDİBÜYÜYEN 26/06/1996 – GÖREVDE
ÜMİT ERTEN 20/06/1998 – GÖREVDE
KEMAL YALÇIN ERTEN 20/06/1998 - GÖREVDE
TEMSİLCİ: ÜLKÜ KENDİBÜYÜYEN
ÜYE LİSTESİ:
1. REYHAN ERTEN
2. SEVİM ERTEN
3. SERPİL KUBİLAY
4. BURCU ÖNTER
5. CEVDET KUBİLAY
6. ÖNDER KENDİBÜYÜYEN
7. KİFAYET KENDİBÜYÜYEN
8. ÜLKÜ KENDİBÜYÜYEN
9. YASEMİN COŞKUN
10. HATİCE OLGUN
11. DİLER OLGUN
12. GAMZE OLGUN
13. ÜMİT ERTEN
14. NERİMAN ERTEN
15. BEKİR ŞAHİNTAŞ
16. DİLEK ERTEN
17. KEMAL YALÇIN ERTEN
18. HAYRİYE KUBİLAY
19. FUAT ÖZYÜKSEL
20. MELİH YANARDAĞLAR
21. MİNE YANARDAĞLAR
22. SELİM AYCAN
23. ARİF ERTEN
24. MURAT ERTEN
25. HASAN TOP
26. CENGİZ BAŞOL
27. AYŞEGÜL DEMİR
28. HASAN SEVİNÇ
29. GÜLŞEN BAKIR
30. AYTEN ALKAN
31. MUAZZEZ ÇİFTÇİ
32. İHSAN ŞAHİNTAŞ
33. SEYFİ KARACA
34. MESUT ŞENKAL
35. ESRA SELİÇİ
36. ŞÜKRAN ERYILMAZ
37. AHMET PİRGE
25-S.S.B.ÇEKMECE PANOROMA KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
ADEM KILIÇ 02.08.1996 – 30.06.2003
MECİT BEŞTEPE 02.08.1996 – 30.06.1998
FATİH GAZNELİ 02.08.1996 – 30.06.2003
SOYSAL ALGAN 30.06.1998 – 30.06.2003
TEMSİLCİ: ADEM KILIÇ
ÜYE LİSTESİ:
1. ADEM KILIÇ
2. MECİT BEŞTEPE
3. AHMET UĞURLU
4. Z.NECEF UĞURLU
5. SOYSAL ALGAN
6. FATİH GAZNELİ
7. SÜLEYMAN BEKTAŞ
8. ADNAN GAZNELİ
9. LÜTFİYE UYAR
10. CELAL ÖZTAN
11. İSMET TAŞKINALP
12. MEHMET GÜL
13. MAHSUN KIRMIZIGÜL
14. SİBEL TURNAGÖL
15. GÜLAY ÖNAL
16. AHMET BEKTAŞ
26-S.S.KAVAKLI KENT POYRAZ EVLERİ KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
EKREM YÜKSEL 27/03/1998 – 28/06/2003
HALUK ÇİFTÇİ 27/03/1998 – 28/06/2003
HANEFİ KÜÇÜK 27/03/1998 – 30/06/2001 (30/06/2001 – GÖREVDE)
HAMİT ÖNCÜ 30/06/2001 – GÖREVDE
ALİ YAZICI 30/06/2001 – GÖREVDE
HASAN YILDIZ 30/06/2001 – GÖREVDE
TEMSİLCİ: EKREM YÜKSEL
ÜYE LİSTESİ:
1. EKREM YÜKSEL
2. HANEFİ KÜÇÜK
3. HALUK ÇİFTÇİ
4. CİHAT KARA
5. YAHYA EROL ÖZKAN
6. KUTLAR ALTAN
7. HAMİT ÖNCÜ
8. ADNAN YÜKSEL
9. FATMA YÜKSEL
10. İDRİS YAZICI
11. HASAN YILDIZ
12. NİLGÜN BOYDAK
27-S.S.OR BERK KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
NURTEN TIRAŞOĞLU 13.09.1996 – 19.06.2003
MEHMET BODUR 13.06.1996 – 19.06.2003
SEBAHATTİN BODUR 13.06.1996 – 19.06.2003
TİMUR ÖZTEKİN 19.06.2003 – DEVAM
KUDRET YILDIRIM 19.06.2003 – DEVAM
CEVAT ELMALI 19.06.2003 - DEVAM
TEMSİLCİ: MUSTAFA GÜREL
ÜYE LİSTESİ:
1. NURTEN TIRAŞOĞLU
2. HÜLYA GÜREL
3. SEBAHATTİN BODUR
4. MEHMET BODUR
5. CENGİZ TIRAŞOĞLU
6. MUSTAFA GÜREL
7. YAŞAR ESEN
8. KUDRET YILDIRIM
9. TİMUR ÖZTEKİN
10. CEVAT ELMALI
11. GÜLDEHAN ÖZTEKİN
28-S.S.ŞENEMEK GÜLER KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
TEMSİLCİ:
ÜYE LİSTESİ:
29-S.S.GÜREŞÇİ KARMEN KONUT YAPI KOOPERATİFİ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:
TAYYAR VELİOĞLU 29.03.1997 – DEVAM
MURAT GÜL 29.03.1997 – 18.04.1998
TAMER HACIALİ EKŞİOĞLU 29.03.1997 – DEVAM
MEHMET VELİOĞLU 18.04.1998 - DEVAM
TEMSİLCİ: ADİL GÜREŞÇİ – YUSUF YANGIN
ÜYE LİSTESİ:
1. ADİL GÜREŞÇİ
2. İBRAHİM KILIÇ
3. MURAT GÜREŞÇİ
4. YUSUF YANIK
5. İMRANE YANIK
6. ÜMMÜHAN YANIK
7. ASUMAN YANIK
8. SADIK YÜCEL YANIK
9. AVNİ BİLGİN
10. DERYA ÖZKAN
11. HALİL ÖZKAN
12. ALTAN KESİM
13. GÜNAY HAMZAOĞULLARI
14. REŞAT ŞAMİLOĞLU
15. YAŞAR SELİM ASMAZ
16. SIRAÇ ASLAN
17. DENİZ SOLAK
18. EROL BÜYÜKSOY
19. ESER ERDOĞAN
20. İRFAN BACAKSIZ
21. TUFAN ALGAN
22. SADIK MOLLAMAHMUTOĞLU
23. NAZMİYE DOĞAN
24. MEHMET KARA
25. GALİP BEKAROĞLU
26. ORHAN KILIÇ
27. SENİYE KESKİN
28. TAYYAR VELİOĞLU
29. TAMER HACIALİ EKŞİOĞLU
30. MUSTAFA HACIALİ EKŞİOĞLU
31. CEMİL TIRAŞOĞLU
32. REHA ERSİN ÇAKIR
33. KENAN ORHON
34. ALİ ÖZDİL
35. AKİF ŞENDOĞDU
36. GÜNGÖR VARLIK
37. MEZHAR KAYA
38. MEHMET VELİOĞLU
39. SULTAN HAMİT VELİOĞLU
40. METİN GÜLGEZ
41. KÖKSAL CEYLAN
42. AYLA KARADENİZ
43. FATMA YILMAZ
23.06.1999 tarihinde yeni yönetim ve ortaklara devredilmişti. Bu kişiler ise: Kaymakam Nizamettin Güven, Büyükçekmece Başsavcısı Cemal Durgun, As.Ş.Bşk.Albay F.Ç., Orduevi müdürü Albay Turgay Bayar, General İdris Koralp, emekli jandarma karakol mensubu Yüksel Çolak, Emniyet Müdürü Nurettin Kubuş, İlçe Jandarma komutanı Binbaşı Mustafa Şimşek, Zeki Akgün, Gönül Akgün, Günay Akgün, İbrahim Akgün, Süleyman Akgün, Yakup Akgün, Remziye Akgün, Yusuf Akgün, Hasan Akgün, Fatih Akgün ve Hakan Gümüşoğlu gibi isimler vardı. Bunlar 775 sayılı yasaya göre fakir ve dargelirli olması gerekirdi. Sizce bu şahıslar her ne kadar fakiriz diye beyanname verse de yasaya uygun mu sayılır?
Arif Akgün 243/17 parselarsa olarak, 243/18 parsel bahçe olarak 775 sayılı yasaya göre tahsisi yapılmıştır.
Ayrıca 7/3 Yakuplu parseli Yakuplu belediyesine devri yapılmış, A-7/B-1-1997 Çakmaklı parsel ile 8160 metre kare arzi Ağaçsaray, 2-3 pafta 1997 parsel ile 33660 metre kare arzi Jet-Pa, 293/7 parsel ile 3060 metre kare arzi Gülka, 293/9 Çakmaklı parsel ile 2486 metre kare arzi Erler, 281/1 Çakmaklı parsel ile 8322 metre kare arzi Özgel, 293/8 parsel ile 6060 metre kare arzi Oylumpınar kooperatiflerine de tahsisler yapılmıştı. Bu kooperatif üyeleri de 775 sayılı yasaya göre fakir ve dargelirli olması gerekmekteydir. Ama değillerdir.
Gülka kooperatif üyeleri ise:Seyfettin Gültekin, Seda Gültekin, Ömer Gültekin, Amanuil Erin, Şenel Bünül, Turgut Türkeş, Besim Sarılgan, Erhan Erdoğan, Ahmet Gültekin, Adem Gültekin, Orhan Gültekin, Ahmet Hayri İkiz, Cansel İkiz, Arzu Vurgun isimlerine rastlanıyor. Bunlar da 775 sayılı yasaya göre suç işlemişlerdir.
Ayrıca yukarıda fakir ve dargelirli olduğunu beyan edenlerin ev sahibi olmalarını sağlamak için belediye 775 sayılı yasasın 8 nci maddesine göre 06.02.1998 tarihli 22 sayılı meclis kararı ile 775 şerhli olan bazı arazileri de satarak belkide bu fakirlerin oluşturduğu kooperatifçilerin konutlarının alt yapısı için para temin etmek için 203, 219, 293, 1112 parselleri de satmıştır. Ömer Gültekin, Metro, Azim Çorap Fabrikası yasaya aykırı şekilde tahsis yapılmıştır.
S.S.Şirin yapı kooperatifi, 17583-8 ticari sicil numaralı, yöneticileri A.Eray Atay, Ahmet Taş, Ramiz Çeştepe, Yunus Akçamollaoğlu, Emin Alkılıç, Kudret Çelik, Celal Abbas Leşanoğlu, Ramiz Çeştepe, Harun Sertbaş, Nejdet Zımba, Müzmer Yüce sanırım iyi bir örnek olacaktır. Evler villa tipi, yada daireler yüz metre kareden büyük ve üyelerin bir kısmı müfettiş ve DGM hakimi idi. Adresi Halitağa cad.Derya ap. B blok. No:82-4 Kadıköy. İşte 775 sayılı yasaya göre suiistimal edilen bir yerdir.

4. Dilekçenize ek olarak sunduğunuz belgeler.
1) İçişleri Bakanlığının 15.01.2003 gün ve B050MAHO400000/6 sayılı onay, Kontrolörler Başkanlığı’nın 17.01.2003 gün ve B050MAHO400000/163 sayılı kış teftiş görev emirleri İçişleri Bakanlığı, Bakanlık Makamı’nın 13/05/2003 gün ve B050MAH0400000/1498 sayılı onay, Kontrolörler Başkanlığı’nın 16/05/2003 gün ve B050MAH0400000/1521 sayılı araştırma görev emirleri
2) Türk İşi Mortgage 775 Sayılı Gece Kondu Yasası ve Uygulaması kitabı yazarı:Zeki Bingöl Yayıncısı: Togan Yayıncılık.
3) http://groups.yahoo.com/group/yolsuzluklarakarsiduralim/
4) 775 sayılı Gecekondu Yasası ve Yönetmeliği


5.Tarih 14.05.2005

6.İmza Zeki Bingöl

Tel:02125690542, 02126114770
Cep:05387402211
Adres:Davutpaşa cad.Yalçınkaya sok.(Yekta sok.)
Taflan ap.No:11 Güngören-İstanbul

Not: Kimlerin bu yasayı çiğnediği ise aşağıdaki adreste ve ilgili yerde yazmaktadır. Ayrıca ilgili makamlardan görevli yetkililere konuyla ilgili beyan verebilirim.

Bu mesaja cevap yazmak için tıklayın

Bu mesaja yazılan cevaplar:

1

Herhangi bir görüş bildirilmemiştir..  

1

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2014. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: '' Bu ülkede ne doğru ki; bu da doğru olsun '' dediğiniz durumlar varmı? Yani nedir doğru olmayanlar?

Antoloji.com
20.12.2014 14:08:53  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]